Pomysły na sesje, członkowie sesji, terminy sesji, rozmowy o Devortis, rozmowy między sobą, rozmowy o wszystkim. Czyli forum o Devortis i innych ważnych rzeczach w życiu.

Devortis

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Ostrzeżenia z tego miesiąca: [Brak ostrzeżeń]

#1 2009-08-05 18:26:25

Ilaren

Administrator

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 49
Punktów :   
ID na Devortis: 765

Nowy Klan

Potrzebujemy:
-Nazwa Klanu
-Profil Klanu
-Opis Klanu do FZ
-Członków do klanu

tutaj to wszystko jakoś ustalamy


http://www.devortis.com/s.php?i=765&c=NzI2&t=2

Offline

 

#2 2009-08-05 19:31:41

Salvinus

Administrator

12479546
Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 56
Punktów :   
ID na Devortis: 677
WWW

Re: Nowy Klan

A więc...Kaln będzie związany z lasem, hazardem, z wojną czy z czym?
Profil Klanu załatwię
Opis klanu pewnie też, ale to się zobaczy
Członków klanu...Mogę pogadać z tymi co wiedzą co to klimat, a klanu nie mają

Offline

 

#3 2009-08-05 19:35:18

Ilaren

Administrator

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 49
Punktów :   
ID na Devortis: 765

Re: Nowy Klan

Niech będzie powiązany z lasem. Dzięki, że załatwisz , ale jeszcze nazwę trzeba wymyślić


http://www.devortis.com/s.php?i=765&c=NzI2&t=2

Offline

 

#4 2009-08-05 19:37:36

Salvinus

Administrator

12479546
Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 56
Punktów :   
ID na Devortis: 677
WWW

Re: Nowy Klan

Postaram się coś wymyślić ;]

Offline

 

#5 2009-08-05 19:38:52

Ilaren

Administrator

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 49
Punktów :   
ID na Devortis: 765

Re: Nowy Klan

Jak coś wymyślisz to wklejaj do tego tematu, zobaczę czy się nadaje, oki?


http://www.devortis.com/s.php?i=765&c=NzI2&t=2

Offline

 

#6 2009-08-05 19:41:37

Salvinus

Administrator

12479546
Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 56
Punktów :   
ID na Devortis: 677
WWW

Re: Nowy Klan

Spoko

Offline

 

#7 2009-08-05 19:45:16

Ilaren

Administrator

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 49
Punktów :   
ID na Devortis: 765

Re: Nowy Klan

A kiedy mogę się spodziewać pierwszego papierka?


http://www.devortis.com/s.php?i=765&c=NzI2&t=2

Offline

 

#8 2009-08-05 19:46:29

Salvinus

Administrator

12479546
Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 56
Punktów :   
ID na Devortis: 677
WWW

Re: Nowy Klan

Dzisiaj to pewnie nie...Zakładam że do jutra coś wymyślę

Offline

 

#9 2009-08-05 19:49:09

Ilaren

Administrator

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 49
Punktów :   
ID na Devortis: 765

Re: Nowy Klan

To czekam


http://www.devortis.com/s.php?i=765&c=NzI2&t=2

Offline

 

#10 2009-08-05 20:19:28

Durandel

Moderator

Zarejestrowany: 2009-08-05
Posty: 34
Punktów :   
ID na Devortis: 271

Re: Nowy Klan

Witam wszystkich,w klanie będę raczej skupiał się na mechanice więc o wszystkim innym nie mnie decydować,mimo to mam jednak parę sugestii które mam nadzieję rozważycie.

Po pierwsze forum...

1.Czy nie lepiej ustawić by całość była zastrzeżona i admin bądź osoba upoważniona decydowała kto może czytać wszelakie tematy? Teraz każdy kto się zarejestruje otrzymuje dostęp do większości działów a chyba nie chcemy by osoby nieupoważnione miały takie same możliwości jak członkowie klanu.Ustawienie tego jest dość proste,trzeba będzie po prostu ręcznie każdemu nowo zarejestrowanemu członkowi klanu udzielać pozwolenia.Wzmocniłoby to nasze poczucie odrębności i zapewniło ochronę przed potencjalnymi szpiegami.Dla gości mógłby powstać nowy dział,ambasady czy jakoś tak nazwana,zależy od tego jaki charakter fabularnie będzie miał klan.Tam osoby postronne mogłyby się z nami kontaktować,przedstawiać swoje problemy.
2.Rangi,czy powinny być zależne od postów czy rang w klanie? Skłaniałbym się raczej do tego drugie rozwiązania,ale według mnie powinny powstać.
3.Oprócz rang mogłoby powstać parę grup,np członkowie klanu,przyjaciele klanu,członkowie rady,najemnicy czy inne takie tam,zależnie oczywiście od fabuły klanu a także podziału władzy i charakteru przyszłych członków.
4.Styl forum...Oczywiście doceniam pracę jaką włożył admin i od razu zaznaczam,że to tylko moje zdanie...ale jakoś mi styl biała-niebieski się nie podoba.Czy nie dałoby się tego zmienić? Chyba,że tylko ja wybrzydzam niepotrzebnie,w takim razie najmocniej przepraszam.To oczywiście najmniej ważne

Klan...

1.Proponuję jasno i wyraźnie podzielić obowiązki między poszczególnych członków klanu.Oczywiście cały klan decydował by o wielu sprawach,ale taki mini rząd istnieje w większości porządnych klanów.Tu jakiś dyplomata,tu osoba odpowiedzialna za rekrutacja,strateg i osoba ogólnie odpowiedzialna za bezpieczeństwo klanu i mechanikę i ogólnie parę takich osób.Te osoby miałby dostęp do specjalnego działu na forum ( co już widzę zrobiliście ) tam mogliby spokojnie podejmować najważniejsze decyzje.Proponuję na razie...

-Dyplomatę ( ranga głownie fabularnie ale jeśli chodzi o jakieś zabiegi dyplomatyczne między różnymi klanami czy inne sprawy związane ogólnie z polityką również nieco mechaniczne )
-Osobę odpowiedzialną za rekrutacje ( przeprowadzała by próbne sesje z osobami które zechcą dołączyć do klanu,baczyła by również by w klanie nie gromadziło się zbyt wiele osób które w żadnej sposób nie będą angażować się w życie klanu-ranga również głownie acz nie do końca fabularna.)
-Osobę zarządzająca forum ( nie trzeba chyba nic tłumaczyć... po prostu dba o forum we wszelkim tego słowa znaczenia )
-Osobę kierującą wojskami klanu w przypadku wojny,gromadzeniem różnego rodzaju dóbr i ogólnie zajmującą się w większości mechaniką.)

Osoby na te stanowiska powoływałaby i dymisjonowała przywódczyni Ilaren.
Nie wymyśliłem nazw dla tych rang,bowiem nie wiemy jeszcze jaki będzie nasz klan,zresztą nie jestem w tym dobry.Więc czy rekrutator będzie nazywany wielkim druidem,orkowym szamanem czy nocnym cieniem pozostawiam wam do wyboru.
Oczywiście każda z tych osób mogłaby powoływać różne osoby w klanie do pełnienia pomniejszych funkcji,na przykład dyplomacie może przydać się jakiś ambasador czy szpieg,osobie odpowiedzialnej za mechanikę Generał czy Skarbnik,wszystko to zależy od samych osób dzierżących te najważniejsze funkcje.


Co o tym sądzicie?

Ostatnio edytowany przez Durandel (2009-08-05 20:20:28)

Offline

 

#11 2009-08-05 20:29:49

Ilaren

Administrator

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 49
Punktów :   
ID na Devortis: 765

Re: Nowy Klan

Nie odpowiem na całe bo jak skończyłam czytać to już nie pamiętałam co było na początku xD
Dur, na klan założymy nowe forum więc to jest tylko chwilowe do gadanin. Mi też się nie podobają kolory tego forum, ale nie wiem ja je zmienić.

Stanowiska mniej więcej w klanie by wyglądały tak:
Ilaren - Władca Klanu, dział fabularny klanu, administrator forum
Salvinus - Pomysłodawca Klanu, Współwładca Klanu (jeśli się da na Devo), dział fabularny klanu, główny administrator forum
Durandel - Sponsor Klanu, Współwładca Klanu (jeśli się da na Devo), dział mechaniczny klanu, administrator forum


http://www.devortis.com/s.php?i=765&c=NzI2&t=2

Offline

 

#12 2009-08-05 20:37:38

Salvinus

Administrator

12479546
Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 56
Punktów :   
ID na Devortis: 677
WWW

Re: Nowy Klan

Durandel...Najpierw w sprawie forum...
Moim zdaniem to forum będzie tylko chwilowe, a gdy już będziemy mieli klan, założę nowe. Tutaj jest mniej możliwości, niż na innych serwisach. Jednak zanim to pozmieniamy musimy mieć członków klanu i tak dalej.
Wszystko co powiedziałeś prawdopodobnie zostanie wprowadzone. A co do wyglądu forum można zmienić w profilu Jednak jeżeli JA będę zakładał forum klanu(to prawidłowe) to postaram się dobrać klimatyczny wygląd


Dyplomata - nawet dobry pomysł, lecz wymagałoby to ciągłego dopieszczania, przez wszystkich, którzy są odpowiedzialni za klan, co może sprawić pewne kłopoty. Moim zdaniem to trzeba jeszcze przemyśleć. Jeżeli miałby działać tylko mechanicznie to nie mam nic przeciwko.

Rekrutator - Oczywiście za, lecz powinien najlepiej być ktoś kto już miał trochę do czynienia z klimatem fantasy. Jednak wierzę w to że wystarczy tylko poszukać. Mam też pewien taki pomysł, że rekrutator prowadził sesję aż do dojścia do szefa klanu. Potem sesję rekrutator oddaje w ręce szefa, który zadaje na sesji kilka pytań. Jeżeli gość się spodoba szefowi, a rekrutator nie będzie miał żadnych zastrzeżeń, osoba przejdzie.

Osoba do forum - wiadomo że potrzebna

Osoba do wojsk - Tutaj nie mam pojęcia...Jednak raczej się ktoś przyda.

Przywódca musi mieć szlachcica, a ja akurat planuję kupić, więc co do przywódcy pewni jeszcze nie jesteśmy.(chyba że Ilaren kupi szlachcica sobie )

Pozdrawiam!

Offline

 

#13 2009-08-05 20:42:16

Ilaren

Administrator

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 49
Punktów :   
ID na Devortis: 765

Re: Nowy Klan

Dyplomata - nie wiem o co zbytnio chodzi, ale nie
Rekrutator - każdy z nas nim będzie więc nie ma potrzeby wybierać jednej osoby i przesyłać potem do szefa, jeśli Durandel nie znasz się na klimacie to ja i Sal będziemy rekrutować.
Osobą do wojsk ja i do całej mechaniki klanu będzie Durandel jeśli się zgodzi gdyż ma z naszej trójki chyba w tym największe doświadczenie.
Przywódcą jak znać życie będziesz ty, chyba, że mi dasz tytuł założyciela klanu


http://www.devortis.com/s.php?i=765&c=NzI2&t=2

Offline

 

#14 2009-08-05 20:49:21

Salvinus

Administrator

12479546
Skąd: Otwock
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 56
Punktów :   
ID na Devortis: 677
WWW

Re: Nowy Klan

Jeszcze jedno pytanie co do nazwy klanu...ma być po polsku czy jakieś elfickie czy coś w ten deseń...

Co do przywódcy...Jeżeli będzie się dało zrobić dwóch takich samych o tych samych prawach to ci dam współwłaściciela. Jak nie to prawdopodobnie przejmiesz stery

Offline

 

#15 2009-08-05 20:50:38

Ilaren

Administrator

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2009-08-04
Posty: 49
Punktów :   
ID na Devortis: 765

Re: Nowy Klan

Nazwa jak najbardziej polska niech będzie
Jaki jesteś miły ^^


http://www.devortis.com/s.php?i=765&c=NzI2&t=2

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.audi-olecko.pun.pl www.wlokniarzlesna.pun.pl www.aranze.pun.pl www.krysztalglinojeck.pun.pl www.ninjanarutogra.pun.pl